SAUL SM-MARATONILLE ILMOITTAUTUNEET                                                                                                               

Päivitetty 10.9. klo 22.00 (SAUL SM-Maratonille ilmoittautuminen on päättynyt)

 

Etunimi Sukunimi Urheiluseura Sarja
Juhani Yli-Marttila Team Rahola M30
Kari Heikura Polvijärven Urheilijat M30
Jukka Ikkala Hyvinkään Juoksijat M35
Jani Maukonen Hippoksen Maratonkerho M35
Markku Orispää Esbo IF M35
Hannu Tapanila Tampereen Maratonklubi M35
Olli Kontiainen Joensuun Kataja M35
Kalle Savolainen Häjyt M35
Arto Vainiomäki Joutsan Pommi M35
Markus Hotanen Team Raju M35
Jani Wahlman APK-Maratoonarit M35
Simo-Pekka Fincke Joensuun Kataja M35
Marko Järri Tampereen Maratonklubi M40
Jari Mustonen Polvijärven Vauhti M40
Marko Hollanti Tampereen Maratonklubi M40
Harri Metsäranta Jyväskylän Kenttäurheilijat M40
Jukka Nurminen Viipurin Urheilijat M40
Roope Kuitunen Häjyt M40
Matti Eskelinen Kempeleen Maratonklubi M40
Janne Männikkö Team Raju M40
Tuomo Saloranta Hippoksen Maratonkerho M40
Harri Parkkonen Rauhalahti Road Runners M40
Petri Juuti Kenttäurheilijat-58 M40
Jussi Arkela Rauhalahti Road Runners M40
Timo Halme Hippoksen Maratonkerho M45
Jarno Warsa-Ritaranta Helsingin Tarmo M45
Jarkko Rikkonen Mikkelin Kilpa-Veikot M45
Timo Serenius Vihdin Urheiluveteraanit M45
Mikko Kiilholma Tampereen Maratonklubi M45
Jani Rintamäki Häjyt M45
Petri Hyttinen Rauhalahti Road Runners M45
Tomi Rinne Punkalaitumen Kunto M45
Jyri Hänninen Tampereen Maratonklubi M45
Juha Toivonen Vaajakosken Kuohu M45
Vesa Nykänen Vaajakosken Kuohu M45
Rami Sipilä Hippoksen Maratonkerho M45
Harri Koponen Rauhalahti Road Runners M45
Jami Tirkkonen Rauhalahti Road Runners M45
Kimmo Tuomi Team Raju M45
Pasi Helin FMR M45
Jari Rauhala Nautiskelija Maratoonarit M50
Kari Haukkala Häjyt M50
Veikko Punkka Nautiskelija Maratoonarit M50
Kimmo Heikkinen Finnish Marathon Runners M50
Heikki Riuttanen Jyväskylän Kenttäurheilijat M50
Mika Wiisak Häjyt M50
Juha Tuononen Rauhalahti Road Runners M50
Jarkko Soikkeli Runners Club M50
Antti Komonen Runner’s Club M50
Mika Viinikainen Hippoksen Maratonkerho M50
Veijo Tolonen Endurance M50
Mauno Lemettinen Häjyt M50
Erkki Itkonen Hämeenlinnan Tarmo M50
Teuvo Kuusela Veitsiluodon Kisaveikot M50
Tuomo Pulkka Vieremän Koitto M50
Harri Hokkanen Hippoksen Maratonkerho M50
Arto Pasanen Hippoksen Maratonkerho M50
Matti Borg Tampereen Maratonklubi M50
Jouni Mäkelä APK-maratoonarit M50
Juha Orte Team Raju M50
Petri Haromo Team Raju M50
Rami Salminen Team Raju M50
Sami Rannikko Team Raju M50
Timo Kokkonen Rauhalahti Road Runners M50
Hannu Virtanen Kuntopirkat M50
Sakari Kemell Häjyt M50
Lauri Friari Mikkelin Kilpa-Veikot M50
Petri S Juuti Nautiskelija Maratoonarit M50
Jyri Tiusanen Hippoksen Maratonkerho M50
Jarmo Väänänen Rauhalahti Road Runners M50
Kimmo Oinas FMR M55
Reino Pitkänen Rauhalahti Road Runners M55
Hannu Keinänen Rauhalahti Road Runners M55
Pekka Lampinen Team Rahola M55
Petri Marttila Tampereen Maratonklubi M55
Tatu Luokkanen Kempeleen Maratonklubi M55
Kari Jääskeläinen Häjyt M55
Pekka Kuokkanen Iiy M55
Suvash Dey Häjyt M55
Jari Muhonen Jyväskylän Kenttäurheilijat M55
Kimmo Knaapila Häjyt M55
Veli-Matti Kulla Kempeleen Maratonklubi M55
Timo Ahonen Tampereen Maratonklubi M55
Reima Tuuli Tampereen Maratonklubi M55
Kari Rask Häjyt M55
Ari Järveläinen Rauhalahti Road Runners M55
Jari Hakola Kyyjärven Kyky M55
Vesa Välipirtti Kempeleen Maratonklubi M55
Juha Kähkölä Kempeleen Maratonklubi M55
Kari Kumpulainen Sjundeå IF M55
Jouni Jaakkonen Häjyt M55
Bo-Göran Lindvall IF Nykarlebynejden M55
Petri Pentikäinen Hippoksen Maratonkerho M55
Esko Kariniemi Rovaniemen Roadrunners M55
Mikko Hämäläinen Äänekosken Urheilijat M60
Harri Paananen Jyväskylän Kenttäurheilijat M60
Matti Annala Sibbo Vargarna M60
Jorma Jääskeläinen Tampereen Maratonklubi M60
Aarno Lehtola Häjyt M60
Jouko Laatikainen Häjyt M60
Timo Maunula Valkeakosken Haka M60
Ilmari Absetz Häjyt M60
Juha Tolvanen Jyväskylän Kenttäurheilijat M60
Juhani Kainulainen Rauhalahti Road Runners M60
Esa Nuottivaara Häjyt M60
Hannu Kytölä Häjyt M60
Olavi Kuja-Lipasti Häjyt M60
Arto Hautakangas Keurusselän Maratoonarit M60
Arto Karnaranta Kiimingin Urheilijat M60
Tapio Talvitie Endurance M60
Pekka Leppänen Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat M60
Alpo Viitaharju Team Raju M60
Afrika-Mike Varjo Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat M60
Markku Virta Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat M60
Heikki Järvenpää Parkanon Urheilijat M60
Ilmari Rontti Kuntopirkat M60
Toni Rinne Tampereen Maratonklubi M60
Robert Friman Maxmo Sportklubb M60
Reijo Rajahalme Kankaanpään Urheilijat M60
Veikko Ollila Häjyt M65
Reijo Naalisvaara Häjyt M65
Lauri Laasonen Häjyt M65
Pekka Tiainen Häjyt M65
Tapio Kainulainen Tampereen Maratonklubi M65
Eki Laitila Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat M65
Bo-Göran Wikberg Ullavan Kilpa M65
Juhani Ikonen Ikaalisten Urheilijat M65
Jukka Aittokallio Tampereen Maratonklubi M65
Harri Nurmi Team Raju M65
Jorma Koskenmäki Tampereen Maratonklubi M65
Mikko Koivukangas Oulun NMKY M65
Markku Hänninen Kempeleen Maratonklubi M65
Raimo Mäkinen APK-maratoonarit M65
Seppo Laitinen Lapuan Virkiä M65
Antti Räisänen Häjyt M70
Sven Svarvar Häjyt M70
Paavo Pajunen Häjyt M70
Hans Mannstén Häjyt M70
Urpo Naumanen Tampereen Maratonklubi M70
Risto Vainio Team Raju M70
Pertti Keski-Honkola Häjyt M70
Jaakko Rouhiainen Kuntopirkat M70
Mikko Heiniö FMR M70
Vesa Haarala Häjyt M75
Unto Stenroos Häjyt M75
Matti Jääskeläinen Tampereen Maratonklubi M75
Tenho Isola Rauhalahti Road Runners M75
Matti Kuosmanen Kuntopirkat M75
Reino Uusitalo Häjyt M75
Eliisa Haapamäki Toholammin Urheilijat N30
Marjukka Manninen Tampereen Maratonklubi N30
Charlotta Saulamaa Tampereen Maratonklubi N30
Kirsti Hietaoja Hippoksen Maratonkerho N30
Anni Lappela Kuntopirkat N30
Marjut Hirvonen Espoon Tapiot N30
Elina Hartikainen Rauhalahti Road Runners N35
Essi Tamminen Triathlon Suomi N35
Marjo Yli-Jyrkkä Rauhalahti Roud Runners N35
Paula Kiukkonen Kauhajoen Karhu N35
Piia Puustinen Rauhalahti Road Runners N35
Salla Riikonen Leppävirran Viri N35
Pia Rask-Jussila Toholammin Urheilijat N35
Birgitta Korkala Tampereen Maratonklubi N35
Päivi Seppänen Tampereen Maratonklubi N35
Mervi Kaukko Tampereen Maratonklubi N35
Outi Kokkonen Tampereen Maratonklubi N40
Noora Paajanen Hyvinkään Juoksijat N40
Riikka Burke Rauhalahti Road Runners N40
Sanna Sonninen Rauhalahti Road Runners N40
Marjo Laiho Leppävirran Viri N40
Ilona Ivanoff Tampereen Maratonklubi N40
Laura Petäjämäki Team Rahola N40
Satu Hiltunen Tampereen Maratonklubi N40
Mirva Kipinoinen Tampereen Maratonklubi N40
Cecilia Renvall IF Nykarlebynejden N40
Anne Kiljunen Hippoksen Maratonkerho N40
Jaana Salonen Team Raju N40
Kati Haromo Team Raju N40
Anna Hillgren Team Raju N40
Katri Tuomi Team Raju N40
Aino-Ilona Uusinoka Tampereen Maratonklubi N40
Ulriika Myllylä Tampereen Maratonklubi N40
Susanne Roos Hippoksen Maratonkerho N40
Eva-Lena Wikström IF Drott N45
Ruut Jokiranta Häjyt N45
Anna Toljamo Mikkelin Kilpa-Veikot N45
Maria Uurto Tampereen Maratonklubi N45
Satu Linnaranta Leppävirran Viri N45
Leena Hirvelä Tampereen Maratonklubi N45
Minna Salmikuukka Tampereen Maratonklubi N45
Sirpa Hukari Hippoksen Maratonkerho N45
Paula Mäkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat N45
Hanna Sirkiä Team Raju N45
Nina Salmela-Mäkelä Kymen Urheiluveteraanit N45
Anu Jokinen Kymen Urheiluveteraanit N45
Nina Suni Tampereen Maratonklubi N45
Elina Hautamäki Team Raju N45
Katja Järvelä Jyväskylän Kenttäurheilijat N45
Virve Valkeavuori Lahti Sport N45
Tiina Wangel Lahden Ahkera N50
Pia Nykänen Tampereen Maratonklubi N50
Tuija Tuunanen Tampereen Maratonklubi N50
Elina Pajuniemi Häjyt N50
Satu Hyytiäinen Joensuun Kataja N50
Tarja Lyytinen Jyväskylän Kenttäurheilijat N50
Elke Nykänen Häjyt N50
Tarja Grönlund Team Raju N50
Pirjo Hämäläinen Kymen Urheiluveteraanit N50
Merja Honkonen-Pohjonen Häjyt N50
Marie-Louise Carp Vörå IF N50
Ann-Louise Engström Vörå IF N50
Annika Lundström-Nygård Vörå IF N50
Birgi Putkonen Rauhalahti Road Runners N55
Elina Laitinen Rauhalahti Road Runners N55
Maija Hjelmeroos Toholammin Urheilijat N55
Kariina Kauppinen Oulun NMKY N55
Jaana Saarela Kunto-Pirkat N55
Tarja Ruukala Tampereen Maratonklubi N55
Ritva Vallivaara-Pasto Häjyt N55
Aila Arell Team Raju N55
Jaana Saarela Kuntopirkat N55
Susanna Hietikko Häjyt N55
Outi Hämäläinen Nautiskelija Maratoonarit N55
Marjatta Räsänen Rauhalahti Road Runners N60
Riitta Saukkonen Tampereen Maratonklubi N60
Sirpa Ropponen Hippoksen Maratonkerho N60
Päivi Naumanen Tampereen Maratonklubi N60
Eija Hakkarainen Äänekosken Urheilijat N60
Päivi Takala Kuortaneen Kunto N60
Eija Salmistola Kiuruveden Urheilijat N60
Tarja Takala-Luostarinen Kuortaneen Kunto N60
Päivi Koskinen Tampereen Maratonklubi N65
Elina Mykkänen Rauhalahti Road Runners N65
Rebekka Rautiainen Joensuun Kataja N65
Elina Lyytikäinen Pyhäselän Urheilijat N65

 

JOUKKUEKILPAILUUN ILMOITTAUTUNEET

 

Joukkueen nimi Joukkuekilpailun sarja Joukkueeseen kuuluvien juoksijoiden nimet
Team Rahola M30 Juhani Yli-Marttila (M30), Laura Petäjämäki (N40), Pekka Lampinen (M55)
Team Raju M35 Markus Hotanen, Janne Männikkö (M40), Kimmo Tuomi (M45)
Tampereen Maratonklubi M35 Hannu Tapanila, Mikko Kiilholma (M45), Matti Borg (M50)
APK-maratoonarit M35 Jani Wahlman (M35), Jouni Mäkelä (M50) Raimo Mäkinen (M65)
Hippoksen Maratonkerho M35 Jani Maukonen, Tuomo Saloranta (M40) ja heikoin aika sarjasta M50
Kempeleen Maratonklubi M40 Matti Eskelinen, Markku Hänninen (M65), Vesa Välipirtti (M55)
Tampereen Maratonklubi M40 Marko Järri, Marko Hollanti, Jyri Hänninen (M45)
Rauhalahti Road Runners M40 Jussi Arkela (M40), Harri Parkkonen (M40), Tenho Isola  (M75)
Häjyt M40 Roope Kuitunen, Mika Wiisak (M50), Jouni Jaakkonen (M55)Pertti Keski-Honkola (M70)
Rauhalahti Road Runners M45 Petri Hyttinen (M45), Harri Koponen (M45), Jami Tirkkonen (M45)
Finnish Marathon Runners M45 Pasi Helin (M45), Kimmo Heikkinen (M50), Kimmo Oinas (M55)
Häjyt M45 Jani Rintamäki, Kari Jääskeläinen (M55), Hans Mannstén (M70)
Hippoksen Maratonkerho M45 Timo Halme, Rami Sipilä ja Petri Pentikäinen (M55)
Team Raju M50 Juha Orte, Petri Haromo, Rami Salminen, Sami Rannikko
Kuntopirkat M50 Hannu  Virtanen, Ilmari  Rontti, Jaakko Rouhiainen
Nautiskelija Maratoonarit M50 Petri S Juuti, Jari Rauhala, Veikko Punkka
Rauhalahti Road Runners M50 Timo Kokkonen (M50), Juha Tuononen (M50), Jarmo Väänänen (M50)
Häjyt M50 Kari Haukkala, Sakari Kemell, Mauno Lemettinen
Hippoksen Maratonkerho M50 Harri Hokkanen, Arto Pasanen, Jyri Tiusanen ja Mika Viinikainen. Heikoin aika siirretään sarjaan M35.
Kempeleen Maratonklubi M55 Veli-Matti Kulla, Tatu Luokkanen, Juha Kähkölä
Tampereen Maratonklubi M55 Petri Marttila, Timo Ahonen, Reima Tuuli
Rauhalahti Road Runners M55 Ari Järveläinen (M55), Hannu Keinänen (M55), Reino Pitkänen  (M55)
Jyväskylän Kenttäurheilijat M55 Jari Muhonen, Harri Paananen (M60), Juha Tolvanen (M60)
Häjyt M55 Suvash Dey, Kimmo Knaapila, Kari Rask
Team Raju M60 Alpo Viitaharju, Harri Nurmi (M65), Risto Vainio (M70)
Tampereen Maratonklubi M60 Jorma Jääskeläinen, Toni Rinne, Urpo Naumanen (M70)
Häjyt 1 M60 Ilmari Absetz, Olavi Kuja-Lipasti, Hannu Kytölä, Jouko Laatikainen, Aarno Lehtola, Esa Nuottivaara
Häjyt 2 M60 Ilmari Absetz, Olavi Kuja-Lipasti, Hannu Kytölä, Jouko Laatikainen, Aarno Lehtola, Esa Nuottivaara
Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat M60 Markku Virta, Markku Varjo, Pekka Leppänen, varalla M65 Eki Laitila
Tampereen Maratonklubi M65 Jorma Koskenmäki, Jukka Aittokallio, Tapio Kainulainen, Matti Jääskeläinen (M75)
Häjyt M65 Lauri Laasonen, Veikko Ollila, Pekka Tiainen, Reijo Naalisvaara
Häjyt M70 Antti Räisänen, Sven-Olof Svarvar, Paavo Pajunen
Häjyt M75 Vesa Haarala, Unto Stenroos, Reino Uusitalo
Toholammin Urheilijat N30 Eliisa Haapamäki, Pia Rask-Jussila, Maija Hjelmeroos
Tampereen Maratonklubi N30 Marjukka Manninen, Charlotta Saulamaa, Minna Salmikuukka (N45)
Hippoksen Maratonkerho N30 Kirsti Hietaoja (N30), Susanne Roos (N40), Anne Kiljunen (N40), Sirpa Hukari (N45)
Tampereen Maratonklubi N35 Mervi Kaukko, Päivi Seppänen, Birgitta Korkala
Rauhalahti Road Runners N35 Hartikainen Elina (N35), Puustinen Piia (N35), Yli-Jyrkkä Marjo (N35)
Leppävirran Viri N35 Salla Riikonen, Marjo Laiho (N40), Satu Linnaranta (N45)
Team Raju N40 Jaana Salonen, Kati Haromo, Anna Hillgren, Katri Tuomi
Tampereen Maratonklubi 1 N40 Outi Kokkonen, Aino-Ilona Uusinoka, Ilona Ivanoff
Tampereen Maratonklubi 2 N40 Satu Hiltunen, Mirva Kipinoinen, Ulriika Myllylä
Rauhalahti Road Runners N40 Burke Riikka (N40), Sonninen Sanna (N40), Mykkänen Elina (N65)
Team Raju N45 Hanna Sirkiä, Elina Hautamäki, Tarja Grönlund (N50), Aila Arell (N55)
Tampereen Maratonklubi N45 Maria Uurto, Leena Hirvelä, Nina Suni
Kymen Urheiluveteraanit N45 Nina Salmela- Mäkelä, Pirjo Hämäläinen, Anu Jokinen
Häjyt N45 Susanna Hietikko, Ruut Jokiranta, Ritva Vallivaara-Pasto (N55)
Jyväskylän Kenttäurheilijat N45 Paula Mäkinen, Katja Järvelä, Tarja Lyytinen (N50)
Tampereen Maratonklubi N50 Pia Nykänen, Tuija Tuunanen, Tarja Ruukala (N55)
Vörå IF N50 Annika Lundström-Nygård, Ann-Louise Engström, Marie-Louise Carp
Häjyt N50 Merja Honkonen-Pohjonen, Elke Nykänen, Elina Pajuniemi
Rauhalahti Road Runners N55 Laitinen Elina (N55), Putkonen Birgi (N55), Räsänen Marjatta (N60)
Tampereen Maratonklubi N60 Päivi Naumanen, Riitta Saukkonen, Päivi Koskinen (N65)